Farby do włosów do domowej stylizacji — na co zwrócić uwagę?

Farby do włosów to chyba jedyne kosmetyki, które pozwalają wykonać oszałamiającą metamorfozę w domowym zaciszu. Zmiana koloru włosów oznacza dla kobiety często bardzo ważną zmianę w życiu. Kolor włosów podkreśla charakter i wygląd. O czym pamiętać podczas domowych koloryzacji? Sprawdź to.

Drogeryjne farby do włosów – koloryzacja na wyciągnięcie ręki

Farbowanie włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim może kosztować krocie. Drogeryjne farby do włosów są tanie i pozwalają na wykonanie stylizacji w domowym zaciszu. Nowoczesne farby do włosów pozwalają uzyskać zadowalający efekt. Szukasz odcienia idealnego? Sprawdź tu, jakie kolory są obecnie najpopularniejsze i wybierz coś dla siebie.

Farby do włosów - zalety

Farby do włosów dają niesamowite możliwości stylizacyjne. Do najważniejszych zalet tego typu kosmetyków zaliczamy:

  • Niską cenę – domowe farbowanie jest zdecydowanie tańsze niż usługa w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Drogeryjna farba pozwala uzyskać również efekt porównywalny do zabiegu koloryzacji.
  • Bogactwo odcieni — producenci farb do włosów prześcigają się w oferowaniu rozmaitych odcieni, które można dopasować do danej karnacji i długości włosów. Na rynku dostępne są ponadczasowe odcienie oraz modne kolory pasujące do np. do danej pory roku.
  • Przyjemność ze spotkania — koloryzacja w domu to doskonała okazja do spotkania się z przyjaciółką. Wystarczy odpowiednie miejsce, by zamienić domowy salon w salon fryzjerski.
  • Kompletny produkt — w opakowaniu farby do włosów można znaleźć wszystko to, co potrzebne jest do wykonania koloryzacji. Najczęściej w opakowaniu dostępna jest farba, rękawiczki jednorazowe, pędzelek do nakładania oraz miseczka. Skład pudełka może się oczywiście różnić w zależności od producenta. 

Farby do włosów — na co zwrócić uwagę?

Drogeryjne farby do włosów to klucz do szybkiej metamorfozy. Na opakowaniu znajduje się dokładna instrukcja, jak krok po kroku ma przebiegać zabieg. Najważniejszy w domowej koloryzacji jest czas. Farbowanie włosów nie powinno trwać dłużej niż około 20-30 minut. Warto wcześniej przygotować miejsce i wszystkie niezbędne akcesoria. Po zmieszaniu farby ważne jest, by preparat jak najszybciej nałożyć na włosy.

Jaki błąd kobiety popełniają najczęściej? Zwykle nakładają zbyt dużo farby na początku farbowania, co sprawia, że brakuje preparatu do nałożenia na końcówki włosów. W ten sposób kolor będzie nierównomierny i nie dotrze do włosów na całej długości. Ważne jest również to, by dobrać odpowiednią ilość preparatu do długości włosów. Może okazać się, że kobiety z bardzo długimi włosami będą musiały w koloryzacji zużyć nawet dwa opakowania farby.