Jak powiększyć oko? Poznaj makijażowe triki

Makijaż powiększający oko to jeden z bardzo ważnych elementów makeupu. Odpowiednio wykonany sprawia, że spojrzenie nabiera charakteru. Zastanawiasz się jak powiększyć oko? W tym artykule podsuwamy kilka trików, które sprawią, że będziesz wyglądała niezwykle zmysłowo i seksownie.

Jak powiększyć oko makijażem? Kto powinien zdecydować się na taki krok?

Powiększenie oka to propozycja dla kobiet, które nie wyróżniają się zbyt mocnym, charakterystycznym spojrzeniem. Na szczęście niektóre makijażowe triki potrafią podkreślić oczy tak, by spojrzenie nabrało niesamowitego charakteru. Taka stylizacja swoją popularność zawdzięcza odpowiedniemu podświetleniu i rozjaśnieniu wybranych partii jasnym cieniem i czarnym dopełnieniem. 

Jak powiększyć oko makijażem? Najpierw się przygotuj!

Marzysz o "sarnim spojrzeniu"? Przed rozpoczęciem makijażu, należy odpowiednio przygotować twarz. Na początek wykonaj dokładny peeling twarzy i nałóż na skórę krem nawilżający. Gdy krem się wchłonie, nałóż podkład i ukryj wszelkie niedoskonałości skórne. Wykorzystać możesz także korektor, który zatuszuje sińce. Na powiekę należy również nałożyć lekki podkład lub korektor.

Jak powiększyć oko? Poznaj 5 fundamentalnych zasad

Zastanawiasz się jak powiększyć oko? Wbrew pozorom jest to jeden z trudniejszych elementów stylizacji twarzy. Brak wprawy, nieprawidłowe użycie kosmetyków oraz błędna technika, może nie przynieść oczekiwanych efektów. By cieszyć się pięknym spojrzeniem należy:

  • Zacznij od makijażu brwi – odpowiednio wystylizowane brwi w naturalny sposób zaznaczają spojrzenie. Do ich stylizacji wykorzystaj kredkę lub pomadę, która podkreśli kształt, uzupełni i ułoży włoski.
  • Zastosuj rozświetlacz – rozświetlenie wewnętrznych kącików oka jest bardzo ważne. Taki zabieg zapewnia iluzję większych oczu. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się kosmetyki w odcieniu złotym lub srebrnym. Szczególną popularnością cieszą się kosmetyki odbijające światło, które nadają makijażowi promienny wygląd.
  • Linia wodna – tutaj najlepiej sprawdzi się kremowa kredka o wodoodpornym wykończeniu, która podkreśli dolną linię wodną oka. Dzięki temu spojrzenie zyska świeżość i sprawi, że po nawet całonocnej imprezie i nieprzespanej nocy, Twoje spojrzenie będzie wyglądać perfekcyjnie.
  • Wykorzystaj czarną kredkę – wykorzystaj do tego czarną, miękką kredkę do powiek, która umożliwia modelowanie kształtu oka i precyzyjną aplikację. Chcąc powiększyć oko należy wykonać linię na górnej powiece tuż nad rzęsami. Linia na górnej powiece optycznie otwiera oko i pogrubia linię rzęs.
  • Stylizuj rzęsy – perfekcyjnie wydłużone i podkręcone rzęsy to prosty przepis na optyczne powiększenie spojrzenia. By odpowiednio wystylizować rzęsy należy nałożyć bazę pod tusz do rzęs. Dzięki temu odżywiasz włoski. Następnie należy nałożyć pogrubiający tusz, który za sprawą mocnej, czarnej pigmentacji zapewni niesamowity efekt objętości.

Makijaż powiększający optycznie spojrzenie może na początku sprawiać problemy. Pamiętaj, że z każdą kolejną próbą efekt będzie coraz lepszy. Wykonując taki makijaż musisz unikać obrysowywania oczu czarną kredką na około. Unikaj także tworzenia bardzo wyraźnej kreski na dolnej powiece. Takie zabiegi przyniosą odwrotny efekt od zamierzonego. Zamiast powiększyć oko, skutecznie je zmniejsza.