Kamień Gua Sha - w czym tkwi jego fenomen?

Kamień Gua Sha jest akcesorium, które od kilku lat promowane jest w branży kosmetycznej. Jego zastosowanie jest dosyć proste, a dzięki rosnącej popularności, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że warto go stosować. Używać go możesz na wiele sposobów, jednak powinnaś wiedzieć, że jego geneza łączy się ściśle z azjatycką pielęgnacją.

Kamień Gua Sha - czym jest?

Kamień Gua Sha o nic innego jak specjalnie wyprofilowany produkt wykonany np. z różowego kwarcu. W Chinach nazywany jest "kamieniem miłości", a to za sprawą jego działania: łagodzi wszelkie dolegliwości układu krążenia i serca, wyzwala pozytywne emocje i wspiera układ immunologiczny. Przypisywane mu właściwości związane są z wierzeniami, które na rynku europejskim mogą nie być dobrze zrozumiane. Dlatego skupmy się bardziej na tym, do czego służy, czyli na masażu skóry.

Kamień Gua Sha - jakie są inne jego rodzaje?

Innym rodzajem jest kamień wykonany z awenturynu, który uznawany jest za kamień zdrowia i optymizmu. Wspiera leczenie problemów skórnych, takich jak egzemy, łuszczyce, uczulenia, a także regeneruje siły witalne organizmu. Masaż nim wykonany ma wzmacniać ciało, ułatwiać zasypianie, rozładowywać stres i oddalać negatywne emocje.

Ciekawą propozycją jest kamień z naturalnego jadeitu (obsydianu) w kolorze czarnym. Doskonale sprawdza się do masażu każdej części ciała, wskutek czego pomaga usunąć zgromadzone w organizmie toksyny, dotlenia mięśnie, rozluźnia je, a także poprawia owal twarzy. Dostępne są też inne kolory jadeitu, które działają podobnie.

Kamień ma nieregularny kształt, przypominający serce z rozciągniętą jedną stroną. Każda jego część przeznaczona jest do wykonywania masażu na innej części ciała. Zagłębienie między dwoma wierzchołkami przeznaczone jest do masażu podbródka, nosa i palców. Dłuższa strona do czoła, policzków i szyi, krótsza do pleców, rąk, nóg, brzucha i talii, a pojedynczy wierzchołek do okolic oczu.

Technika masażu kamieniem Gua Sha wywodzi się z chińskiej medycyny tradycyjnej. "Gua" oznacza skrobanie, a "sha" ślad - jest to więc masaż intensywny, który poprawia krążenie krwi, co widoczne jest właśnie w postaci zaczerwienienia. Nie jest to jednak powód do niepokoju, ponieważ oznacza, że masaż przynosi pożądany efekt.

Kamień Gua Sha, a raczej masaż nim wykonany, redukuje opuchliznę i zmniejsza cienie pod oczami. Bardzo ładnie wygładza skórę, sprawiając, że wygląda na wypoczętą. Komórki zostają pobudzone do szybszej i efektywniejszej regeneracji. Efektem jest zwiększone napięcie skóry, wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie spojrzenia. Prawidłowe wykonanie masażu kamieniem Gua Sha to także poprawa i wysmuklenie owalu twarzy.

Pielęgnacja oparta na tradycji

Fanki działania kamienia Gua Sha z pewnością docenią jego tradycyjne znaczenie w medycynie chińskiej. Jeżeli i Tobie przypadnie on do gustu, przy okazji skorzystaj również z innych produktów związanych z azjatycką pielęgnacją. Po jakie kosmetyki warto sięgać, aby wesprzeć działanie tego niezwykłego akcesorium? Przede wszystkim kremy i produkty o lekkiej, nasyconej składnikami odżywczymi recepturze. Idealnie sprawdzą się takie, których skład opiera się na roślinach naturalnie występujących w Azji. Możesz mieć wówczas pewność, że doskonale odwzorowują one tamtejsze rytuały pielęgnacyjne. Wiele marek azjatyckich udostępnia swoje produkty także na rynku polskim, dlatego bez trudu znajdziesz kosmetyk, którego potrzebujesz w pielęgnacyjnej rutynie opartej na masażu kamieniem Gua Sha.