Rzęsy w kępkach – makijaż oczu w odmienionej formie

Rzęsy w kępkach to akcesoria do stylizacji oczu, które już na dobre zagościły nie tylko w kuferkach profesjonalnych wizażystek, ale również w kosmetyczkach kobiet, które samodzielnie chcą odmienić swój makijaż. Na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej marek oferujących wysokiej jakości kępki rzęs. Jakie rodzaje mamy do dyspozycji? Jak przyklejać kępki rzęs? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o rzęsach w kępkach.

Rzęsy w kępkach – co to jest?

Rzęsy w kępkach to sztuczne rzęsy zebrane w jedną, małą kępkę, którą przykleja się tuż przy linii naturalnych rzęs. Służą do zagęszczenia i uniesienia naturalnych rzęs. Modelują oko, nadając mu pełniejszy kształt. Umieszczone w zewnętrznym kąciku oka pięknie otwierają oko i nadają spojrzeniu zalotny charakter. Można je przyklejać na całej długości rzęs, dlatego do dyspozycji mamy różne długości i grubości rzęs w kępkach. Możemy kupić kępki rzęs wykonane z naturalnych, sterylizowanych włosków, jedwabne lub syntetyczne, przy czym te ostatnie wyglądają najmniej naturalnie, więc jeżeli chcemy osiągnąć subtelny i lekki efekt wydłużonych i gęstych rzęs, zdecydujemy się na te naturalne lub jedwabne.

Rzęsy w kępkach – rodzaje

W zależności od potrzeb i umiejętności mamy do wyboru dwie podstawowe odmiany kępek rzęs.

  • Rzęsy węzełkowe – czyli takie, które posiadają specjalny węzełek, który łączy wszystkie włoski w jedną kępkę. Dzięki niemu chwycenie kępki pęsetą jest łatwiejsze, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stylizacją rzęs. Takie kępki posiadają szerszą podstawę, którą zanurzamy w kleju i mocujemy tuż przy linii rzęs. Rzęsy węzełkowe są bardziej widoczne w zestawieniu z naturalnymi, dlatego ten rodzaj sztucznych rzęs w kępkach lepiej sprawdzi się w mocniejszym makijażu oka, gdzie dominują ciemniejsze kolory, smokey eyes i kreska wykonana eyelinerem, która zdecydowanie zmniejszy widoczność węzełków.
  • Rzęsy bezwęzełkowe – to te, które nie posiadają łączącego je węzełka. Są złączone w niewidoczny sposób, dlatego doskonale imitują naturalne rzęsy. Umiejętnie doklejone są niemal niewidoczne dla niewprawnego oka. Brak węzełka sprawia, że mogą być trudniejsze w przyklejeniu dla nowicjuszy w tej metodzie stylizacji, ponieważ nie posiadają elementu, za który można by bezpośrednio chwycić taką kępkę i przymocować ją pomiędzy rzęsami. Jednak częsta praktyka poprawia zdolności manualne, a efekt, jaki osiągniemy przy pomocy bezwęzełkowych rzęs, jest fenomenalny

Jak przykleić rzęsy w kępkach?

Klejenie kępek rzęs wymaga czasu i cierpliwości. Dlatego jeżeli za pierwszym razem stylizacja nie będzie idealna, nie zrażaj się, tylko ćwicz i poprawiaj swoje umiejętności, a na pewno dojdziesz do perfekcji. 

Przed przymocowaniem kępek rzęs warto delikatnie pomalować i podkręcić rzęsy zalotką. Zaleca się rozpoczęcie klejenia rzęs od zewnętrznego kącika oka. Chwyć delikatnie kępkę rzęs pęsetą i zamocz jej końcówkę w kleju do sztucznych rzęs. Nadmiar kleju odciśnij. Przyklej kępkę rzęs pomiędzy swoimi rzęsami i lekko dociśnij. Jeżeli chcesz, aby efekt był zachwycający, a przede wszystkim symetryczny, doklejaj rzęsy na przemian. Najkrótsze rzęski umieszczamy bliżej wewnętrznego kącika oka.

Pamiętaj, aby dobrać długość i grubość rzęs w kępkach do wymiarów swoich naturalnych rzęs, aby rezultat stylizacji nie był przerysowany. Po zakończeniu aplikacji kępek rzęs, wytuszuj rzęsy, aby jak najlepiej połączyć je z kępkami. 

Jeżeli chcesz optycznie powiększyć i otworzyć swoje oczy, wypróbuj kępki rzęs renomowanych producentów. Te wysokiej jakości akcesoria, dostępne w atrakcyjnych cenach, potrafią w szybki i łatwy sposób diametralnie odmienić twoje spojrzenie.